• Cienie
0
0

 

 

 

Informacje o systemie punktów

Zasady dotyczące przyznawania punktów!
Po zmianach z 24.11.2017 r.

 

Dlaczego zmieniamy system punktowy? Ponieważ każdy z was się rozwija i nie chcemy ograniczać waszej kreatywności. Dzięki temu, że wprowadzamy minimalną liczbę ISBN-ów i podwyższamy punktację, będziecie mogli szybciej zamawiać kolejne książki.
 
Kilka informacji na wstępie
Minimalna liczba ISBN-ów zależy od miejsca publikacji recenzji.
Administrator uznaje odpowiednią ich ilość zgodnie z przedstawionymi wytycznymi. Ma prawo nadać bonusowe ISBN-y w ramach uznania za unikatowo napisaną opinię. Najwięcej ISBN-ów przyznajemy za recenzje dodawane na prywatnych profilach na Facebooku i Instagramie oraz blogach.
Zastrzegamy sobie również prawo do przyznawania punktów częściowych w szczególnych sytuacjach oraz przyznawanie 0 ISBN w przypadkach niemerytorycznej recenzji lub opinii błędnie dodanej.
 
Poniżej prezentujemy miejsca, w których można publikować recenzje z informacjami, ile punktów można otrzymać za każde udostępnienie.

 
Blog


Blog daje ogromne możliwości pisania o książkach. Możesz stworzyć recenzję danego tytułu, wspomnieć o wrażeniach z lektury przy okazji notki o książkach przeczytanych w danym miesiącu lub napisać artykuł inspirowany książką.
Przyznając ISBN-y, kierujemy się:

 
 • merytorycznym podejściem do tematu,
 • dbałością o formę przekazu,
 • czasem poświęconym na przygotowanie unikalnego tekstu,
 • tym, czy zostały wykonane indywidualne zdjęcia do posta (a nie skopiowana okładka ze strony wydawnictwa).
Fajnie, jak napiszesz, że książkę recenzujesz dzięki naszemu portalowi!
Minimalna liczba ISBN-ów: 30
 
Facebook

Facebook jest najczęściej używaną przez nas aplikacją. Możesz opublikować opinię na swoim osobistym profilu. Możesz posiłkować się grafikami, a swój wpis wzbogacić zdjęciem egzemplarza książki.
 
W ocenie będziemy się kierować względami merytorycznymi i atrakcyjnością przekazu. Dodaj zdjęcie książki, dołącz opis (może być krótki) i pochwal się znajomym, co właśnie przeczytałeś. Najbardziej punktowane jest dzielenie się informacjami o książce na swoim prywatnym profilu, gdzie opinia jest unikatowa.
Minimalna liczba ISBN-ów: 20
 
Grupy facebookowe

Tam też możesz dzielić się opinią, nie tylko opowiadać o przeczytanej książce, ale także promować swojego bloga i znajdować nowych odbiorców.
Minimalna liczba ISBN-ów: 5
 
Instagram

Instagram to doskonałe miejsce do pokazania, jak wspaniałe książki się czyta. Wrzuć zdjęcie książki, w opisie albo komentarzu napisz, co Ci się w niej podobało, a my przyznamy Ci ISBN-y.
 
Głównym wyznacznikiem przy ocenieniu będzie jakość wykonanego zdjęcia oraz treść zamieszczona pod zdjęciem. Nie musi być to długi opis, lecz merytoryczny. Nie oceniamy recenzji książek, gdzie nie widać okładki. Mniej oceniane będę zdjęcia zbiorowe książek – poniżej minimalnej liczby ISBN-ów.
Pamiętajcie także o hasztagu pod każdym zdjęciu #czytampierwszy, bez niego nie uznamy recenzji!
Minimalna liczba ISBN-ów: followersi/100 + bonusowych 20 ISBN
(jeżeli posiadasz 100 followersów, otrzymasz 21 ISBN-ów)
 
YouTube

Prowadzisz kanał na YouTube? To świetne miejsce, żeby zaprezentować swoim widzom książkę, którą ostatnio przeczytałeś. Nagraj film, w którym opowiesz o swoich wrażeniach z lektury. Prześlij link, a my ocenimy Twoją pracę i nagrodzimy kolejnymi ISBN-ami.
Przy ocenie pod rozwagę weźmiemy sposób wykonania filmu oraz treść merytoryczną.
Minimalna liczba ISBN-ów: subskrybenci/100+ bonusowych 30 ISBN
(Jeżeli posiadasz na swoim kanale YT 100 subskrybentów, otrzymasz 31 ISBN)
 
Twitter

Twitter nie jest może najbardziej popularnym medium społecznościowym, ale przyznajemy punkty również za recenzje tam podane.
Minimalna liczba ISBN-ów: 5
 
Lubimyczytac.pl

Portal wręcz idealny dla każdego czytelnika. Jeśli masz tu konto, to wiesz, co robić. Jeśli nie masz, czas najwyższy założyć. Punkty przyznajemy za każdą recenzję książki, a oceniamy tylko treść i podejście recenzenta do unikatowej opinii. Mniej będą oceniane recenzje w stylu: „Była fajna. Polecam”.
Minimalna liczba ISBN-ów: 15
 
Granice.pl i inne portale czytelnicze

Lubimyczytac.pl nie jest jedynym portalem zrzeszającym fanów literatury. Zachęcamy do odwiedzania innych, nieco mniejszych, ale na pewno godnych uwagi serwisów, jak na przykład Granice.pl.
Zasady oceniania są identyczne z tymi przy Lubimyczytac.pl.
Minimalna liczba ISBN-ów: 5
 
Księgarnie internetowe

Coraz częściej książki kupuje się w księgarniach internetowych. Dlaczego nie pomóc tym, którzy się wahają, i nie rozwiać ich wątpliwości? Każda recenzja udostępniona na stronie księgarni będzie przez nas punktowana. Wystarczy, że skopiujesz link i zamieścisz na czytampierwszy.pl.
Minimalna liczba ISBN-ów: 3
 
Inne

Oczywiście na powyższym lista miejsc, gdzie można o książkach pisać czy mówić, się nie kończy. Liczymy na Twoją kreatywność. Jeśli zrobisz coś fajnego z książką i pokażesz to nam, na pewno przyznamy Ci ISBN-y.
 
Wersję systemu punktowego wraz z przykładami znajdziecie tutaj: LINK
 
Regulamin:
 
 • Za udział w Projektach Użytkownik otrzymuje ISBN-y.
 • ISBN-y przyznaje Użytkownikowi Administrator po zapoznaniu się z załączonymi przez Użytkownika linkami prowadzącymi do recenzji lub opinii książki albo zrzutami ekranu dokumentującymi recenzje lub opinie.
 • Minimalna liczba ISBN-ów za aktywność każdego rodzaju jest z góry określona i zależy od miejsca publikacji recenzji lub opinii. Z aktualnymi wartościami ISBN-ów można zapoznać się na stronie: http://czytampierwszy.pl/informacje-o-systemie-punktow-pm-19.html.
 • Administrator ma prawo przyznać cząstkowe wartości ISBN-ów lub w ogóle ISBN-ów nie przyznać, jeśli recenzja lub opinia nie będzie spełniać wymagań portalu Czytampierwszy.pl, czyli np. nie będzie recenzją lub opinią albo jej treść będzie niemerytoryczna.
 • Dzięki ISBN-om Użytkownik może brać udział w Projektach. Zakup każdej książki do recenzji odejmuje ze stanu aktualnego ISBN-ów określoną ich liczbę. Koszt książki zawsze jest podany na karcie produktu.
 • Użytkownik może za ISBN-y kupować gadżety książkowe w sklepie z gadżetami na portalu Czytampierwszy.pl. Koszt każdego gadżetu jest podany w ISBN-ach na karcie produktu.
 • Dodatkowo cały czas aktualizowana jest liczba ISBN-ów zbieranych przez Użytkownika od czasu założenia konta w portalu Czytampierwszy.pl. Są to punkty statusowe określające aktualny status Użytkownika. Po przekroczeniu kolejnych progów Użytkownikowi będzie nadawana nowa ranga, z czym wiązać się też będą przywileje. Szczegółowa lista rang jest dostępna pod linkiem: LINK.
 • ISBN-y nie mają odpowiednika w żadnej realnej walucie.
 
 
Przejdź do strony głównej