• okno
0
0

 

 

 

Nie umieraj do jutra

Podobała Ci się książka? Daj znać innym
i zdobądź punkty :) Zrób zrzut ekranu ze swojego profilu, a następnie dodaj go do recenzji książki.
Otrzymasz 10 ISBN!


NowośćSuper promocjaDarmowa dostawa

Nie umieraj do jutra

Wydawnictwo Marginesy

Dostępność: Dostępny do zakupu

Dostępnych do recenzji: 22 szt.

Kod EAN: 9788366140776

Data premiery: 2019

Strony: 272

Autor: Wacław Gluth-Nowowiejski

Data wygaśnięcia: lipiec 2019

Wersja

Koszt: 162 ISBNów

Cena poprzednia: 180 ISBNów

zaloguj się lub zarejestuj


dodaj do schowka

  • Opis produktu
  • Twoje recenzje (0)


Istnieje pogląd, że od upadku powstania warszawskiego do zajęcia stolicy przez oddziały polskie i radzieckie miasto pozostało całkowicie martwą, pozbawioną ludności pustynią gruzów.

Ale Warszawa nigdy nie była „królestwem bez poddanych”. Nawet w tym straszliwym czasie, kiedy na rozkaz von dem Bacha kto żyw musiał opuścić miasto, a w jego lewobrzeżnej części przystąpiły do działania niemieckie ekipy specjalne powołane w celu ostatecznego zniszczenia i spalenia tego, co pozostało – istniała jedyna na świecie Rzeczpospolita gruzów.

W siedmiu nowelach Gluth-Nowowiejski portretuje warszawskich robinsonów – ludzi, którzy w nieustannym zagrożeniu, w ekstremalnie trudnych warunkach, bez dostępu do pożywienia i wody żyli na zgliszczach. Ukrywali się najczęściej w piwnicach lub na strychach. Zazwyczaj wybierali budynki najmocniej zrujnowane, którym nie groziło podpalenie lub wysadzenie przez niemieckie oddziały niszczycielskie.

W książce znalazła się historia Czesława Lubaszki, piekarza, który wykupił żydowską dziewczynę za pięć bochenków chleba, i Panny X, która odgrywała rolę niedorozwiniętego mężczyzny, by ukryć przed wszystkimi swoją kobiecość, a także Aresa – mściciela z ruin, który postanowił popsuć szyki nazistom. Opowiadania zostały opatrzone notatkami bibliograficznymi i zdjęciami.


 

Nie napisałaś/eś jeszcze żadnej recenzji.

Za każdą recenzję otrzymasz automatycznie 1 ISBN, który po zaakceptowaniu przez administratora zostanie zmieniony na właściwą ilość.

Napisz recenzję
Pozostałe książki z kategorii
Bestia

Bestia

180 ISBNów
Po dobrej stronie

Po dobrej stronie

180 ISBNów162 ISBNów
Różany eter

Różany eter

200 ISBNów
Rozmowa z Górą

Rozmowa z Górą

200 ISBNów180 ISBNów
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl