CzytamPierwszy.pl - FAQ

Masz pytania? Zajrzyj do naszego FAQ

 1. Czym jest czytampierwszy.pl?
 2. Czy korzystanie z CzytamPierwszy jest odpłatne?
 3. Czy na CzytamPierwszy mogę za darmo czytać książki?
 4. Czy na CzytamPierwszy mogę kupić książki?
 5. Jak wygląda ranking recenzentów? Jakie są statusy? (Początkujący, Zawodowiec)
 6. Co to są ISBN-y?
 7. Czy posiadam jakieś ISBN-y na start zakładając konto?
 8. Ile potrzebuje ISBN-ów, aby zakupić książkę?
 9. Jakie dane muszę podać, aby założyć konto?
 10. Dlaczego muszę podać tak szczegółowe dane przy zakładaniu konta?
 11. Czy ktoś widzi mój profil i zrecenzowane książki?
 12. Gdzie muszę dodać recenzje książek, aby uzyskać dużą ilość ISBN-ów?
 13. Jak są punktowane recenzje?
 14. Dlaczego w moim profilu są dwa rankingi? (Jeden stały z ciągłą ilością punktów i niższy z aktualną ilością ISBN-ów)
 15. Co to znaczy darmowy egzemplarz recenzyjny?
 16. Jakie książki mogę recenzować?
 17. Jaki mam czas na przeczytanie i zrecenzowanie książki?
 18. Co się stanie, jeżeli nie przeczytam książki w terminie?
 19. Jak mogę skontaktować się z innym recenzentem?
 20. Kupiłem książkę za ISBN-y, ale nie została wysłana do mnie. Co jest grane?
 21. Jaki czas jest wysłania egzemplarza papierowego?
 22. Chcę zmienić login/hasło podane przy rejestracji, jak mam to zrobić?
 23. Jak zmienić dane/adres wysyłki w profilu?
 24. Jak działa program partnerski?
 25. Nie ma odpowiedzi na moje pytanie w FAQ. Na jaki adres mogę wysłać moje pytanie?
 
 1. Czym jest czytampierwszy.pl?
Czytampierwszy.pl to pierwsza w Polsce platforma, która umożliwia czytelnikom dostęp do przedpremierowych egzemplarzy książek. Dzięki nam każdy ma możliwość czytać nowości jeszcze przed ich oficjalną premierą. W zamian oczekujemy jedynie szczerej opinii o tytule.

 1. Czy korzystanie z CzytamPierwszy jest odpłatne?
Zarówno rejestracja jak i zamawianie egzemplarzy książek jest zupełnie darmowe. Na czytampierwszy.pl każdy może zamówić dowolną książkę do recenzji, jeśli dysponuje odpowiednią liczbą ISBN-ów, które dostaje się za różne działania, przede wszystkim dodawanie recenzji.

 1. Czy na CzytamPierwszy mogę za darmo czytać książki?
Wszystkie książki na czytampierwszy.pl są darmowe. Za zamówienie płaci się wirtualnymi punktami, nazywanymi ISBN-ami, które uzyskuje się za różne działaniach w ramach platformy, przede wszystkim za dodawanie kolejnych recenzji.

 1. Czy na CzytamPierwszy mogę kupić książki?
Czytampierwszy.pl to platforma udostępniająca przedpremierowe egzemplarze książek w zamian za ich szczere recenzje. Nie jest tu prowadzona sprzedaż książek. W tym celu odsyłamy do zaprzyjaźnionych księgarni internetowych.

 1. Jak wygląda ranking recenzentów? Jakie są statusy? (Początkujący, Zawodowiec)
Za dodawanie recenzji użytkownikom przyznawane są punkty, których globalna wartość porządkuje recenzentów w rankingu. Po przekroczeniu kolejnych z góry ustalonych progów recenzent wchodzi na wyższy poziom, uzyskuje specjalny status, który też wiąże się z dodatkowymi przywilejami. Bardzo ważne: brak aktywności przez dłuższy czas na portalu skutkuje odejmowaniem punktów z puli, a tym samem spadek w rankingu i utratę statusów.

 1. Co to są ISBN-y?
ISBN-y to wirtualna waluta, którą płaci się za zamawiane książki. Nie ma ekwiwalentu w realnym pieniądzu. W pewnych określonych sytuacja można jednak ISBN-y wymienić na złotówki.

 1. Czy posiadam jakieś ISBN-y na start zakładając konto?
Rejestrując się w portalu czytampierwszy.pl, otrzymujesz status świeżynki i dostajesz 50 ISBN-ów, które już wystarczają na zamówienie pierwszej książki do recenzji.

 1. Ile potrzebuje ISBN-ów, aby zakupić książkę?
Każda książka w portalu czytampierwszy.pl może mieć zupełnie różną cenę w ISBN-ach. Należy też wspomnieć, że wersja elektroniczna książki jest tańsza niż jej papierowy odpowiednik. Koszt w ISBN-ach można zawsze sprawdzić po kliknięciu w dany projekt na stronie głównej.

 1. Jakie dane muszę podać, aby założyć konto?
Przy rejestracji poprosimy Cię o podanie swojego loginu oraz danych teleadresowych koniecznych do wysyłki książek. Napotkasz też krótki kwestionariusz. Dzięki temu wszystkiemu będzie mogli lepiej personalizować ofertę dla ciebie.

 1.  Dlaczego muszę podać tak szczegółowe dane przy zakładaniu konta?
Przede wszystkim musimy wiedzieć, na jaki adres wysyłać zamówione egzemplarze. Numer telefonu jest potrzebny kurierowi w razie problemów z dostarczeniem przesyłki. Dodatkowe informacje posłużą nam, by spersonalizować ofertę dla Ciebie.

 1. Czy ktoś widzi mój profil i zrecenzowane książki?
Profile użytkowników są tajne. Dostęp do danego konta ma tylko dany użytkownik i administrator.

 1.  Gdzie muszę dodać recenzje książek, aby uzyskać dużą ilość ISBN-ów?
Chcemy dać recenzentom wolność w dobieraniu miejsc, gdzie publikują recenzje oraz czasu, w jakim to robią (ograniczeniem jest czas trwania danego projektu). W ramach podpowiedzi – recenzje można publikować w serwisach literackich (np. lubimyczytac.pl, granice.pl), stronach księgarni internetowych (np. empik.com, bonito.pl), swoich własnych blogach, w mediach społecznościowych, czyli na swoim Facebooku, Instagramie czy Twitterze.

 1.  Jak są punktowane recenzje?
Punkty przyznawane są przez administratora w zależności od:

- miejsca publikacji (lepiej punktowane są miejsca z większym zasięgiem)

- formy publikacji (chcemy nagradzać kreatywność i czas pracy użytkowników. Lepiej punktowane będą opinie, przy których ktoś się wyraźnie napracował)

- jakości przekazu (lepiej punktować będziemy treści napisane poprawną polszczyzną, z dobrą merytoryczną zawartością).

Spójrz na przykłady z liczbą przyznanych punktów.

 1.  Dlaczego w moim profilu są dwa rankingi? (Jeden stały z ciągłą ilością punktów i niższy z aktualną ilością ISBN-ów)
Do każdego konta przypisane są dwie wartości ISBN-ów: punkty bieżące, czyli wartość, która jest aktualnie przeznaczana na zakup książek oraz punkty łącznie, czyli ogół punktów zebranych przez użytkownika od zarejestrowania się (ich liczba może się zmniejszyć w ramach kary nałożonej przez administratora, np. za brak aktywności przez dłuższy czas)

 1.  Co to znaczy darmowy egzemplarz recenzyjny?
Darmowy egzemplarz recenzyjny to zamówiony przez użytkownika egzemplarz, który użytkownik nieodpłatnie dostaje od portalu czytampierwszy.pl na potrzeby napisania recenzji.

 1.  Jakie książki mogę recenzować?
Aktualnie dostępne do recenzji książki znajdują się na stronie głównej i są oznaczone jako projekty dostępne w odróżnieniu od projektów przyszłych, które jeszcze się nie rozpoczęły, ale już można je obserwować i zapisywać się na wstępne listy.

 1.  Jaki mam czas na przeczytanie i zrecenzowanie książki?
Czas na przeczytanie i recenzję zależy od projektu. W oknie projektu znajduje się informacja o dacie, do której włącznie przyjmowane są recenzje. Za recenzje wysłane po czasie nie będą przyznawane pełne pule punktów.

 1.  Co się stanie, jeżeli nie przeczytam książki w terminie?
Tracisz szansę na zdobycie maksymalnej liczby ISBN-ów, czyli może się okazać, że będzie Ci brakować do zamówienia kolejnej książki, którą bardzo chciałbyś przeczytać.

 1.  Jak mogę skontaktować się z innym recenzentem?
Na chwilę obecną kontakt z innymi recenzentami nie jest możliwy. Pracujemy nad komunikatorem wewnętrznym lub innego rodzaju czatem umożliwiającym kontakt między recenzentami.

 1.  Kupiłem książkę za ISBN-y, ale nie została wysłana do mnie. Co jest grane?
Książki wysyłamy najczęściej za pośrednictwem poczty polskiej. Na sam początek warto sprawdzić, czy w skrzynce nie ma awizo albo czy na najbliższej poczcie paczka nie czeka na odebranie. Jeśli nie tu leży problem, napisz do nas maila, podaj swój login, a my sprawdzimy, co się stało.

 1.  Jaki czas jest wysłania egzemplarza papierowego?
Czas wysyłki jest określony na stronie projektu oraz przy składaniu zamówienia. Zazwyczaj jest to kwestia jednego dnia.

 1.  Chcę zmienić login/hasło podane przy rejestracji, jak mam to zrobić?
Login jest Twoją unikatową nazwą i jego zmiana jest niemożliwa. Hasło zmienisz w swoim panelu osobistym. Uwaga: będziesz musiał podać stare hasło.

 1.  Jak zmienić dane/adres wysyłki w profilu?
Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto i w panelu użytkownika dokonasz edycji danych adresowych.

 1.  Jak działa program partnerski?
Dzięki programowi partnerskiemu w łatwy sposób możecie zdobyć dodatkowe ISBN-y. Wystarczy, że na swojej stronie/blogu/portalu zamieścicie baner reklamowy (do pobrania TU). Jeśli teraz ktoś przejdzie z Twojej strony na Czytampierwszy.pl, założy konto i dokona pierwszego zakupu w przeciągu trzydziestu dni od kliknięcia w baner, to do Twojego konta zostanie dodanych 10 ISBN-ów. I tak za każdą nową osobę! Uwaga: ISBN-y będą dodawane do Twojego konta tylko za pierwsze zamówienie każdego nowego Użytkownika.


 1.  Nie ma odpowiedzi na moje pytanie w FAQ. Na jaki adres mogę wysłać moje pytanie?
Jeśli nie ma tu odpowiedzi na Twoje pytanie, napisz na kontakt@czytampierwszy.pl lub skorzystaj z wbudowanego czatu służącego do kontaktu z obsługą.